2021-09-3
Handball V4 CUP nemzetközi tornán képviselteti magát a HC DAC Dunaszerdahely

A Handball V4 Cup egy háromnapos rendezvény, mely U14-15 korosztályú fiatal kézilabdások számára kerül megrendezésre Ostravaban 2021. szeptember 3-5. közötti időszakban. Ezen a nemzetközi tornán a visegrádi országok egy-egy fiú, illetve lány csapattal képviseltetik magukat. A szlovák lány csapat négy egyesület fiataljaiból tevődik össze, ahová a HC DAC Dunaszerdahely hat játékosa is kiérdemelte a részvételt, emellett Brunczvik Tünde a stáb tagjaként vehet részt ezen a rangos versenyen.

A Handball V4 Cup fő célja, hogy a kézilabdában jártas szakemberek tapasztalatot szerezzenek, ill. szakmai kompetenciájuk fejlődjön. Ennek érdekében a mérkőzések mellett szakmai fórumon vehetnek részt az egyes országok stábtagjai. A fiatalok részére pedig a mérkőzések mellett kísérőrendezvény formájában oktatással kapcsolatos programok is színesítik az együttlétet, valamint a szervező, Morva-Sziléziai régió kultúrájával ismerkedhetnek meg kicsik és nagyok egyaránt.

A tornán minden résztvevő országból két csapat (egy fiú és egy lány) vesz részt. A versenykiírás értelmében minden csapat mindenkivel játszik, tehát körmérkőzéses lebonyolítási rendszerben kerülnek megrendezésre a viadalok. A mérkőzések játékvezetői is a résztvevő országok képviselői köréből kerülnek ki.

Az egész projekt az Nemzetközi Visegrádi Alap pénzügyi támogatásával valósulhat meg, és a tervek szerint minden évben más más ország adhatna otthont a rendezvénynek.

A HC DAC Dunaszerdahely játékosai a szlovák lány csapatban: Bozsek Brigitta, Csánó Evelin, Soós Eszter, Plutzer Veronika, Nagy Bianka és Papik Zsóka.

Sok sikert és hasznos időtöltést kívánunk a sárga-kékeknek!