26-09-2021
"Každý trénuje a hrá v podobnej filozofii” - skvelý víkend HC DAC

Posledný septembrový víkend 2021 okrem ženského B tímu HC DAC Dunajská Streda odohrali svoje zápasy všetky vekové kategórie, okrem najmladších všetky na domácom ihrisku. Trénerky žlto-modrých boli s výkonom svojich hráčok spravidla spokojné a tešili sa zo zápasov.

Priklerová Silvia, ženy B: „Odohrali sme veľmi dobrý zápas a som hrdá na všetky hráčky. Ešte nikdy sme nehrali v takejto zostave, ale to je úplne jedno, keďte trénujeme a hráčm v podobnej filozofii”

1. liga
2021. september 25. 18:00
Mestská športová hala, Dunajská Streda
HC DAC Dunajská Streda -  HKM Šurany  40-26 (21-8)

Brunczvik Tünde, U19: Boli sme radi, že sme konečne mohli hrať doma pred našimi nadšenými fanúšikmi. Pravda, zápas sa začal hrboľato, ale potom po 12. minúte sme dsotali do zápasu. Od tej doby hrali dievčatá disciplinovane a veľmi koncentrovane, na vysokej výhre sa podielala každá hráčka.

1. liga staršieho dorastu
2021. september 25. 14:00
Mestská športová hala, Dunajská Streda
HC DAC Dunajská Streda U19 – MHK Bytča: 37-24 (16-12)

Straka Mária, U17: „Po takom zápase je ťažké niečo povedať, pretože prehrať o gól je hnevá. Bol to ťažký zápas, stav bol počas celého zápasu vyrovnaný, ale v závere sme zaostali. S nasadením nebol žiadny problém. Som si istá, že sa poučíme z vlastných chýb a budeme sa zlepšovať od zápasu k zápasu."

1. liga mladšieho dorastu
2021. september 25. 14:00
Mestská športová hala, Dunajská Streda
HC DAC Dunajská Streda U17 – MHK Bytča : 22-23 (11-12)

Mészáros Ildikó, U14 B: Počas celého zápasu sme sa snažili hrať rýchlu hru a precvičovať obranu 3-3. V prvom polčase sme urobili niekoľko chýb v útoku aj v obrane, v druhom polčase hrali dievčatá koncentrovanejšie, v tejto fáze zápasu sme kondične a bežecky rýchlo dokázali súpera zdolať. Zlepšila sa aj naša obrana, z ktorej sa nám podarilo streliť niekoľko rýchlych gólov. Počas celého zápasu som sa snažil dievčatá stále striedať, aby mali všetcišancu hrať. Gratulujem tímu !”

Nikzh 1. kolo
2021. september 25. 11:00
Mestská športová hala, Dunajská Streda
HC DAC Dunajaská Streda U14 B – HK Slovan Duslo Sala 2:  40-19 (17-11)

Straka Mária, U12: Odohrali sme náš prvý ligový zápas. S dievčatami som spokojná, boli tam veľmi pekné riešenia. Samozrejme, vieme aj to, na čom treba ešte popracovať - ​​urobili sme mnoho technických chýb, budeme pracovať na ich odstránení.”

Nikzh 1. kolo
2021. september 25. 10:00
Mestská športová hala, Dunajská Streda
HC DAC Dunajská Streda U12 – HK Slovan Duslo Sala 2: 9-11 (5-7)

Prikler Silvia, U10: "Po dlhom čase sme mohli opäť hrať zápas, čomu sme sa veľmi tešili. Hrali sme s Topoľníkmi a Sereďou, bohužiaľ tretí ím neprišiel na turnaj kvôli vírusovej situácii. Vyhrali sme obe stretnutia. Čo však bolo dnes dôležitejšie, bolo to, že dievčatá mohli precvičovať to, čo sa naučili na tréningoch. Družstvo je veľmi roztomilé a šikovné! “ (výsledky nebudú zverejnené na žiadosť trénera - pozn.)

Gratulujeme našim družstvám a prajeme im ďalšiu úspešnú prácu!