7-06-2021
Naša mládež ešte stále súťaží

Sezóna sa pre našu mládež ešte neskončila, nastúpili sme na viacerých frotoch. Staršie a mladšie žiačky v Močenku, prípravka odohrala svoje zápasy v Dunajskej Strede proti Šali

Brunczvik Tünde zhrnula víkend nasledovne: "Teším sa, že sme mohli v kategórii U14 nastúpiť na turnaj južnej skupiny Nitrianskeho kraja, keďže boli počas týždňa viaceré dievčatá choré, čo sa prejavilo aj na našom výkone. So Šaľou je to stále veľký boj. Minulý týždeň sme vyhrali, žiaľ teraz sa to nepodarilo. Zle sme začali druhý polčas, prehrávali sme o 6 gólov. Po oddychovom čase sme sa priblížili na rozdiel dvoch gólov. Súperovi gratulujeme. Proti Močenku sme zahodili veľmi veľa čistých šancí, napriek tomu sme presvedčivo vyhrali.

Vo východnej skupine tej istej súťaže sme s B družstvom odohrali zápas s Kolárovom. Veľmi dobre fungovala ofenzívna obrana, z ktorého pramenilo veľa gólov z protiútokov. Okrem realizácie sedemmetrových som z výkon dievčat spojná. Druhý zápas sme odohrali proti Štúrovu. Ukázali sme dva rozdielne polčasy. S prvým som spokojná. V druhom polčase sa nám rozpadla obrana, v útoku sme narobili veľa technických chýb, nepremenili sme veľa čistých šancí, čo súper využil. Čo nás najviac mrzí, že sme odohrali takýto zápas na domácej palubovke konečne pred divákmi. Musíme sa však poučiť z chýb"

U14 južná skupina 2. kolo
Močenok
6.5.2020
HK Slovan Duslo Šaľa - HC DAC Dunajská Streda U14 A: 20-18 (10-10)
ZŠ Mocsenok - HC DAC Dunajská Streda U14A: 10-9 (12-18)
U14 východná skupina, 2. kolo
Dunajská Streda
6.5.2020
HC DAC Dunajská Streda U14B-Kolárovo 19-4 (9-2)
HC DAC Dunajská Streda U14B – Štúrovo: 24-26 (13-10)

Mészáros Ildikó je spokojná s mladšími žiačkami: "Po takom dlhom výpadku sa musíme tešiť z každého zápasu. Cieľom je to, aby si dievčatá zvykli opäť na zápasy. Minulý týždeň boli ešte trošku nervózne, ale tento víkend hrali uvoľnene. Obrana fungoval celkom dobre, v útoku sme hrali rýchlo a spolupracovali. Som spokojná s prístupom dievčat aj s výkonom, samozrejme vždy je čo zlepšovať."

U12 súťaž
Močenok
HC DAC - Močenok: 30-14
HC DAC - Šaľa 1: 25-13

Mészáros Ildikó je trénerkou aj našej prípravky: „Dievčatá odohrali dva rozdielne zápasy, spoločné v nich bolo to, že sme nepremenili neskutočne veľa šancí a takmer všetky sedemmetrové hody. Vo víťaznom zápase to ešte vedeli kompenzovať dobrou obranou, ale to už veľmi nefungovalo. Čo sa mi v oboch zápasoch páčilo, že sa dievčatá snažili ukázať v zápasoch to, čomu sme sa venovali na tréningu."

U10 súťaž
Šaľa