28-11-2022
V hlavnej úlohe naše najmladšie hráčky

V posledný novembrový víkend dostali medzi mládežníckymidružstvami HC DAC Dunajská Streda hlavnú úlohu tie najmladšie. Malé hádzanáriky si mohli vyskúšať krásy hádzanej vo viacerých súťažiach. Okrem toho, samozrejme, bez zápasov nezostali ani staršie vekové kategórie.

Prikler Silvia, U19: Odohrali sme veľmi dobrý a tesný zápas, aj keď to na výsledku nie je vidieť. Samozrejme, boli tam chyby, ktoré ovplyvnili výsledok, najmä v závere druhého polčasu. Napriek tomu som na tím veľmi hrdýá. Väčšinou nikoho nevyzdvihujem, ale  naša brankárka Évike Makó, ktorá podala výborný výkon si to zaslúži.

U19 bajnokság, 10. kolo
2022. november 24. 15:45
Dunajská Streda
HC DAC Dunajská Streda – HK Slovan Duslo Šaľa: 30-37 (15-17)

Brunczvik Tünde, U17: Utrpeli sme druhú prehru v lsúťaži. Dostali sme sa do ťažkej situácie. V obrane sme neboli dsotatočne tvrdé. Súper nán vlastnou obranou blokoval útoky, mali sme sa viac hýbať v útoku, hrali sme nevýrazne. Na začiatku druhého polčasu sme sa ako-tak spamätali, no naša hra bola kŕčovitá, v dôsledku čoho sa nám nič nedarilo. Málokedy hráme zápas s takouto atmosférou, musíme sa z toho poučiť. Som presvedčená, že dve naše kľúčové hráčky, ktoré sú aktuálne zranené dokážu pomôcť tímu do jarného kola."

2022. november 24.
Mestská športová hala, Dunajská Streda
HC DAC Dunajská Streda - HK Slovan Duslo Šaľa : 24-39 (9-18)

Gútay Straka Mária, U12: Hrali sme sebavedomo, od začiatku zápasu sme mali zápas pod kontrolou. Menšie chyby v našej obrane opravili naši brankárky. V útoku sme trénovali aj hru v postupnom útoku.”

Nitriansky krajský zväz  U12
2022. november 27.
Mestská športová hala, Dunajská Streda
HC DAC Dunajská Streda – Nesvady: 30-9(16-3)

Brunczvik Tünde a Brunczvik Fanni,: „V Topoľčanoch sme sa zúčastnili minihádzanárskeho turnaja staršiej prípravky (2012-2013) organizovaným Trnavským a Nitrianskym krajskym zväzom hádzanej, v ktorom sa oficiálne nepočítajú výsledky, dôraz sa kladie len na radosť z hry. Dievčatá nášho klubu narodené v roku 2012 hrávajú prevažne na veľkom ihrisku, preto väčšinu nášho tímu v tejto súťaži tvorili mladšie hráčky (2013). Na naše tréningy chodí veľa malých dievčat, snažíme sa ich zapájať do hry. Turnaja sa zúčatnili aj hráčky, ktoré ešte neboli nikdy na zápase. Máme čo zlepšovať, preto musíme pokračovať v tréningu .”

Minihádzanársky turnaj Nitriansky a Trnavský zväz
2022. november 27.
Topoľčany

Brunczvik Tünde,: Súkromné ​​centrum voľného času Dunajská Streda organizovalo turnaj pre 1-2. ročník ZŠ. Turnaja sa zúčastnili hádzanárske kluby Dunajskej Stredy  HC DAC a ŠK DAC, ZŠ Gyula Szabó s 3 družstvami, ZŠ Vámbéryho Ármina s 3 družstvami, ZŠ Szmetana Liget a ZŠ Mórocz Zsigmond Diósförgepatonyi s 1 družstvom. Pre viacero detí to bola prvá súťaž, cieľom bolo aby deti hrali, ako spomenula v uvítacom príhovore riaditeľka centra voľného času a všetky deti ocenila zlatými medailami. Zároveň poďakovala aj trénerom (Denisa Teleky, Ákos Bugár, Attila Simon, Fanni Brunczvik a Tünde Brunczvik) za odvedenú prácu. ”