2021-09-27
„Mindannyian DAC-értékeket képviselünk” - nagytestvérünknél jártunk

A HC DAC Dunaszerdahely meghívást kapott nagytestvérétől, az FC DAC-tól a 2021. szeptember 26-i bajnoki mérkőzésre. A női csapat a félidőben lehetőséget kapott arra, hogy a tavalyi szezonban elért sikerek elismerése kapcsán a kupákkal a pályán felvonulhatott a sárga-kék szurkolók előtt. A kisebb kézi-palánták pedig lelkesen szurkolhattak a szintén sárga-kék sportolóknak a MOL Aréna lelátóján.
Köszönjük!

„Amikor Világi Oszkár tulajdonos úr felajánlásának köszönhetően lehetőségünk adódott a DAC név használatára, büszkeséggel töltött el bennünket. Egy városban vagyunk, azonos értékeket képviselünk határon túli magyarokként a felvidéki sportéletben. Szurkolóink is nagy részben azonosak, és számos egyéb más vonatkozásban is elmondható, hogy az 1904 óta fennálló DAC névhez kapcsolódó szemléletet magunkénak tudjuk. Egy-egy ilyen lehetőség – amely most adódott a klub számára – a játékosokban, és a felcseperedő sportszerető és sportot űző nemzedékben is megerősíti azt az érzést és szemléletet, amit mi sportvezetők sportágainkon keresztül átadni, üzenni szeretnénk – nyilatkozta Horváth Zoltán klubelnök. – Köszönjük a meghívást, örömmel vettünk részt mindannyian labdarúgó nagytestvérünk bajnoki mérkőzésén!”