Citeľná strata – dve hráčky nebudú môcť byť k dispozícii dlhší čas kvôli zraneniu

7-09-2021

HC DAC je nútený odohrať prvú časť aktuálneho súťažného ročníka bez dvoch opôr. Natália Némethová utrpela zranenie v poslednom prípravnom zápase a Erika Rajnohová sa zranila v prvom majstrovskom zápase, obe zranenia si vyžadujú dlhší čas na zotavenie.
Prajeme skoré uzdravenie!

„V poslednom prípravnom zápase v Mosonmagyaróvári začala Natália Némethová pociťovať bolesti kolena po zdanlivo nevinnom pohybe. Vyšetrenie magnetickou ukázalo prasknutie zadného skríženého väzu. Vzhľadom na všetky okolnosti sme sa rozhodli pre fixačnú konzervatívnu liečbu súbežne s vhodnými liekmi. Účinnosť liečebného procesu môžeme vyhodnotiť po plánovanom kontrolnom MR vyšetrení a následne stanovať čas návratu do tréningového procesu – informoval MUDr. József Almási, vedúci lekár úrazovej chirurgie nemocnice v Dunajskej Strede”

Erika Rajnohová - ktorá utrpela zranenie v druhom polčase zápasu po zlom dopade po kontakte vo výskoku - informáciu o jej zdravotnom stave poskytol primár: "Pondelkové vyšetrenie MR ukázalo čiastočné pomliaždenie väziva a kostnej chrupavky, ktoré si v súčasnom stave nevyžaduje chirurgické riešenie, takže liečba sa vykonáva konzervatívnym spôsobom. Podľa našich plánov môže hráčka začať rehabilitáciu po 4-5 týždňoch fixácie. K dispozícii by mohla byť do 10 týždňov".

Prezident klubu Zoltán Horváth k nešťastným faktom pridal nasledujúce: "V prípade oboch hráčok je aj vzhľadom na reprezentačné povinnosti a účasť na MS dôležité uzdravenie a dátum ich návratu na palubovku. Pokúsime sa im poskytnúť všetku podporu, ktorú potrebujú, aby sa vrátili čo najskôr.

Skoré uzdravenie prajeme Natálii a Erike!